Micelární voda versus odličovací mléko

Večerní odlíčeníby mělo býtkaždodenním rituálem. Není podstatné, jestli je používán make-up či nikoliv. I tak je třeba dopřát pleti adekvátní péči. Jestliže pleť není náležitě odlíčena za pomoci vhodného produktu, nemůže přes noc dýchat a tudíž ani regenerovat. Výsledkem je pak zhoršená a nekvalitní pleť . Rovněž je značně zatížená nečistotami a v důsledku toho předčasně stárne.
 nádobky z plastu
 
Micelární čistící voda
 
Fenomén posledních let. Její obliba neustále roste. Pro miliony žen po celém světě, a to včetně proslulých Francouzek, se stala nepostradatelnou součástí  v rámci péče o pleť. Micelární voda obsahuje tzv. micely, což jsou mikroskopické olejové molekuky rozpuštěné ve vodě. Tyto mikrospokopické částečky absorbují veškeré nečistoty z pleti a uzamknou je uvnitř. Vlivem toho dochází k naprosto jemnému očištění pleti bez potenciálnosti narušení přirozené ochranné bariéry pokožky. Ta  je naopak zbavena veškerých nečistot, a to včetně toxinů uložených hluboko uvnitř. Výsledkem je zdravá, projasněná a především čistá pleť .
 
Výhody:
 
·         vhodná pro všechny typy pleti,
·         pro každodenní použití,
·         neoplachuje se,
·         zabraňuje vysušování pleti,
·         zklidňuje podráždění pokožky,
·         na povrchu pleti nezanechává mastný film,
·         vysoká účinnost v rámci odstranění make-upu.
 
Odličovací pleťové mléko
 
Jedná se o klasiku v rámci odličovacích přípravků. V případě odličovacího mléka je zásadní  řídit se při výběru typem dané pleti. Tímto dojde k zajištění efektivnosti produktu. Odličovací mléko je vhodnější variantou pro sušší typ pleti, neboť  se vyznačuje spíše hutnější konzistencí. Pleťové mléko je účinné v odstranění přebytečného mazu z pokožky. Po použití mléka je vhodné k dočištění použít pleťovou vodu či pleťové tonikum. Díky tomu je pleť nejen důkladně zbavena veškerých nečistot, ale též zklidněna a vypnuta. Ve vlastním zájmu je vhodné vybírat přípravky bez obsahu alkoholu.
 sérum na pleť
Výhody:  
 
·         pro každodenní použití,
·         ideální pro suchou a starší pleť,
·         zklidnění a zjemnění pokožky,
·         šetrné očištění pleti.