Návod pro tatínky: Jak si na své děti udělat více času?

Otcovská láska je jistě to nejdůležitější, co dokáže muže hnát vpřed. Proč skály lámou, porady dobývají, prezentace chystají? Zkrátka proto, že chtějí své děti zabezpečit. Druhým faktem je, že by s nimi také rádi občas trávili nějaký volný čas, pokud by to bylo jen trochu možné. Takže jak jsem na tom já i mí kamarádi?
Z porad vedením sadisticky a strategicky umístěných na pozdější než pátou hodinu odpolední utíkáme s tím, že nás akutně bolí zuby. Ráno pokřikujeme na děti, aby sebou hodily, protože v devět máme před nastoupenou zasedačkou prezentovat své pracovní úspěchy, vize a cíle.

otec se synem v hamace
Jak to zvládnout lépe?

·         Držte si tempo
Jestli chcete stihnout během dne vše, co potřebujete, měl byste si stejně jako běžci na dlouhou trať rozvrhnout a udržet své tempo. Tedy vědět, že síly potřebujete v průběhu celého dne, ne jen pro vypravení dětí ráno do školky. Ženy to dělají stejně a ten neustálý kolotoč vydrží. Do přípravy večeře, uspání dětí. Takže pravidlo číslo jedna pro úspěšné tatínky je jasné. Hlavně nepřepálit start!
otec s dcerou portrét
·         Řekněte ne nedůležitým věcem
Stejně jako v manažerském rozhodování i doma se naučte oddělit zrno od plev. Je důležité, jestli má vaše dítě na doma jedny, nebo druhé botičky? Ne? Tak to prostě neřešte. Je podstatné, jestli půjde do školy v modré, nebo zelené mikině? Proč byste si tedy kvůli tomu měl trhat žíly?
láska otce a dcery
·         Starejte se o sebe
Vyšetřete si pravidelně chvilku na cvičení, choďte na pravidelné preventivní prohlídky, nenechte se zviklat tvrzením, že jste ještě mladý a doktory nepotřebujete. Potřebujete, protože jinak brzo skončíte špatně. Relaxujte u sportu, s kamarády v sauně… Existuje tisíc různých možností, jak dobíjet baterky, abyste zvládl vše, co denní pravidelný rytmus rodiny přináší. Inspirujte se třeba také u své partnerky. Nebojte se jí zeptat (a zároveň ocenit), jak to dělá, že bravurně ovládá umění organizace?

Návod pro tatínky: Jak si na své děti udělat více času?
Ohodnoťte příspěvek