Nejdřív se pořádně oblékni, rybáři

Kolikrát už jste proseděli hodiny na břehu řek a rybníků, a domů jste donesli místo ryby akorát nachlazení s kašlem a rýmou? Nechtěli byste si konečně dát záležet také na svém oblečení a botách ?

rybář v řece

Na oblečení nezapomínejte.
Je jasné, že nejprve musíte mít dokonalou výbavu, která se týká prutů a nástavců a vezírků a kdovíčeho ještě. Bez toho se žádný rybář skutečně neobejde.
Ale myslete také na to, že čas, který trávíte u svého rybaření, můžete snadno vyměnit za nemocenskou. Mějteohled na své zdraví a v konečném efektu i na svou trpělivou manželku.

· Co když se vypravíte k řece, usadíte se, nahodíte a začne pršet. Sice jen zlehka, ale promoknout není nic příjemného. Máte potřebný nepromokavý kabát? Nebo schází i nepromokavá rybářská pokrývka hlavy, kdy déšť nestéká za límec kabátu na Vaše záda, ale po kabátě na zem?

· Co když jste nucen během záseku vstoupit do vody? Takový sumec má sílu. A kdybyste si ho nechal odjet do hlubin, byl byste vážně smutný. To ale znamená nepromokavou a hlavně vysokou obuv. Pro rybáře přímo stvořenou!

potřeby

· Co když máte nějaké potíže s Vaším vysedáváním u vody, kterému moc nehoví Vaše manželka. Jste totiž stále mimo domov. A Vy se jednoho dne vrátíte domů pěkně prostydlí! Vaše manželka Vás bude mít sice pár dnů doma, ale bude kolem Vás běhat s čajíčkem a citrónkem a tabletkami. Myslíte, že takto zbytečná nemoc prospěje Vám i Vašemu manželskému vztahu? Koukejte si pořídit teplou obuv, ale i oděv!

Buďte dokonale připraveni.