Psychowalkman – krabička, která přeprogramuje váš mozek

Psychowalkman, který se v anglofonním světě nazývá AVS device (audiovizuálně stimulační přístroj), je zařízení, které pomocí světelných záblesků a zvukových šumů stimuluje váš mozek tak, že kladně ovlivňuje jeho chování. Lidé si jednoduše nasadí sluchátka a brýle, a díky psychowalkmaunu jim je umožněno snadnější uvolnění, při kterém si dobře odpočinou, budou schopni lépe přemýšlet, učit se a soustředit se. Při nahromaděném stresu psychowalkman pomůže odstranit únavu a napětí, což je mnohem zdravější, a také účinnější, než pojídání antidepresiv.
děvče se sluchátky
Jak psychowalkman funguje?
Tento přístroj poskytuje mozku zvuky a obrazy, které mu pomáhají se přeladit. K tomu využívá periodické optické stimuly na LED diody brýlí, a současně také periodickou zvukovou stimulaci, při níž dochází v mozku k efektu strhávání rytmů, které způsobuje, že se mozek postupně přelaďuje z jednoho stavu vědomí do jiného. Frekvence se vždy mění podle specifického cíle. Vzhledem k tomu, že jednotlivé části mozku při různých stavech mysli vždy vysílají různé druhy frekvenčního spektra, je možné stav mysli ovlivnit právě působením psychowalkmanu.
walkman Sony
K čemu je psychowalkman dobrý?
·         Pomáhá lidem relaxovat a meditovat, čímž se snižuje jejich stres a napětí. Psychowalkman pomocí svých technik napomáhá dojít do klidového stavu mnohem snadněji, než když má člověk meditaci rozvíjet sám.
·         Rychle odstraní potíže se spánkem a vyřeší nespavost.
·         Odbourává deprese a úzkostné stavy i negativní nálady.
·         Zrychluje učení a soustředěnost až o 40%.
·         Pomáhají léčit některé nemoci.

Mimoto tyto přístroje nabízejí řadu dalších možností a funkcí, jako je například obecná úprava nálady, překonání zimních depresí, vylepšení fyzické kondice, uvolnění před zkouškou či posílení kreativity.
modrá sluchátka
Moderní psychotechnologická metoda poskytuje skvělé možnosti, nicméně sami výrobci upozorňují, že ne vždy je účinek garantovaný, a to proto, že každý z nás je jiný, proto stimuly mohou mít na každého z nás jiný dopad. Přesto AVS přístroje překonávají mnoho medicínských postupů, včetně používání léků, které se při používání psychowalkmanu mohou postupně odbourat.