Ukazatelem dobrého vína

Za dobrým vínem nemusíme jezdit na Moravu, či sever Čech, ale můžeme navštívit vinotéku. Jak poznáme dobrou vinotéku?
Máme rádi vinotéky, kde je vidět osobní přístup majitele nebo personálu. Je fajn, když si majitel vybírá vína sám na přímo a nikoliv přes velkoobchod. Nicméně i specializovaný velkoobchod může dodávat skvělá a kvalitní vína. Tam pak může chybět zase osobní zkušenost ze setkání s vinařem, o kterou se vinárník či provozovatel vinotéky rád dělí se svým hostem.
sudy s vínem
Stáčírny vín, se kterými se poslední dobou roztrhl pytel.
Stáčená vína tzv. sudovky by se měly prodávat v obchodech k tomu určených. Ve vinotékách, šencích a vinárnách, nikoliv však v prodejnách typu trafika. Prodejce by o tomto zboží měl vědět co nejvíce, protože mnohdy je kvalita sudových vín kolísavá. Co koupíte jeden týden a je dobré, o pár týdnů později může být patokem tvářícím se podle označení zcela stejně.

Víno v supermarketech? Asi řeknete nekupovat, ale co když nemám jinou možnost?
I tam se dají koupit dobrá vína. Určitě se to ale netýká všech. Záleží na tom, kde nakupujete. Někdy i v supermarketu můžete koupit kvalitní víno okolo 100 korun. U vinaře zcela určitě pořídíte skvělá vína za výrazně příznivější cenu.

Dávat přednost tuzemským vínům?
Určitě dávejte přednost dobrým vínům a hlavně konzumujme správně. Máme skvělá bílá vína s osobitým charakterem. U červených vín, vzhledem k našim klimatickým podmínkám, je to malinko složitější, nicméně i některá tuzemská červená vína jsou zajímavá a chutná.
víno bílé i červené
Alkohol je metla lidstva, ale už i lékaři uznávají blahodárné účinky tohoto nápoje.
Pravidelné, ale přiměřené pití vína je zdraví prospěšné. Navíc také uvolňuje naši psychiku, pomáhá odbourávat stres a obzvláště ve společnosti dobrých lidí dokáže navodit příjemnou náladu. Dá se určitě říct, že malé dávky vína příznivě ovlivňují oběhový systém, hladinu krevních tuků, krevní srážlivost, trávení, hormonální funkce a záněty.

Ukazatelem dobrého vína
Ohodnoťte příspěvek